Skip to content
Home » טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת בחירת עצמות לכלב שלך

טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת בחירת עצמות לכלב שלך

 • by

בחירת העצם המתאימה לכלב שלך עשויה להיראות כמו משימה פשוטה, אך בעלי חיות מחמד רבים עושים טעויות נפוצות שעלולות להזיק לחבריהם הפרוותיים. פוסט זה בבלוג מזהה שגיאות אלה ומספק עצות מעשיות כדי להבטיח שתבחר את העצמות הטובות והבטוחות ביותר עבור בן לוויתך הכלב.

למה הגודל חשוב: בחירת גודל העצם הנכון עבור הכלב שלך

כשזה מגיע לבחירת עצמות לכלבים, הגודל באמת קובע. בחירת גודל העצם המתאים היא חיונית כדי להבטיח את שלומו והנאתו של חברך הפרוותי. עצמות קטנות או שברי עצם עלולים להוות סכנת חנק, בעוד שעצמות גדולות מדי עלולות לגרום לנזק דנטלי או אפילו לחסימות במערכת העיכול. חיוני לבחור עצמות גדולות מספיק כדי למנוע חנק אך לא כל כך גדולות שהן הופכות לסכנה. בחר תמיד בעצמות שמתאימות לגודלו ולהרגלי הלעיסה של הכלב שלך, תוך התחשבות בגורמים כגון גזע, גיל וחוזק הלעיסה.

עצמות בגודל מתאים לא רק מפחיתות את הסיכון לחנק או בעיות בריאותיות אחרות, אלא גם מספקות את חווית הלעיסה הטובה ביותר לכלב שלך. כלבים גדולים עשויים לדרוש עצמות גדולות ועמידות יותר כדי לספק את צורכי הלעיסה שלהם, בעוד שגזעים קטנים יותר עשויים להסתדר טוב יותר עם עצמות קטנות יותר או חלופות עצם. קחו בחשבון את גודל וצורת העצם ביחס לפה ושיניו של כלבכם כדי להבטיח חווית לעיסה נוחה ובטוחה. זכרו, גודל העצם הנכון יכול לעשות את כל ההבדל בהנאה והרווחה הכללית של הכלב שלכם.

האם לא כל העצמות בטוחות לשימוש חופשי לכלב שלך? 

טעות נפוצה בקרב בעלי חיות מחמד היא שכל העצמות בטוחות ללעיסה של כלבים. עם זאת, האמת היא שלא כל העצמות נוצרות שוות. עצמות מבושלות, כגון אלו משאריות ארוחות או פינוקים הזמינים מסחרית, עלולות להיות מסוכנות ביותר עבור כלבים. עצמות בישול עלולות לגרום להן להיות שבירות ונוטה להתפצלות, מה שמוביל לשברים חדים שעלולים לגרום לפציעות פנימיות או לחסימות בעת בליעה. עצמות גולמיות, לעומת זאת, הן בדרך כלל בטוחות יותר לכלבים ללעוס מכיוון שהן רכות יותר ופחות סביר להתפצל.

כשמדובר בבחירה בין עצמות מבושלות לבין עצמות גולמיות עבור הכלב שלך, חיוני לתת עדיפות לבטיחות על פני נוחות. אמנם עצמות מבושלות עשויות להיראות כאופציה נוחה, במיוחד אם הן זמינות בבית, הן מהוות סיכון משמעותי לבריאות הכלב שלך.

עצמות גולמיות, כגון עצמות בקר גולמיות או צווארי עוף גולמיים, הן חלופה בטוחה יותר שיכולה לספק יתרונות דנטליים וגירוי נפשי לחבר הפרוותי שלך. בנוסף, עצמות גולמיות נוטות פחות להתפצל ולגרום לנזק בעת לעיסה, מה שהופך אותן לבחירה טובה יותר עבור הרווחה הכללית של הכלב שלך.

באיזו תדירות עליי לתת לכלב שלי עצם?

מציאת האיזון הנכון בין מתן עצמות לכלב שלך להנאה והבטחת בטיחותם חיונית לרווחתו הכללית. כדי להגיע לאיזון זה ביעילות, שקול את הגורמים הבאים:

 • תדירות לעיסת העצם: חיוני להגביל את התדירות שבה אתה נותן לכלב עצמות. בעוד העצמות יכולות לספק גירוי נפשי ולעזור לשמור על שיני הכלב שלך נקיות, לעיסה מוגזמת עלולה להוביל לשברים בשיניים, בעיות עיכול או חסימות.
  כהנחיה כללית, שאפו לתת לכלב שלכם עצם לא יותר מכמה פעמים בשבוע. תדירות זו מאפשרת לכלב שלך ליהנות מהיתרונות של לעיסת עצמות מבלי לחשוף אותן יתר על המידה לסיכונים פוטנציאליים.
 • גודל וסוג העצם: גם גודל וסוג העצם שתבחרו עבור הכלב שלכם ממלאים תפקיד משמעותי בקביעה באיזו תדירות הם יכולים ליהנות בבטחה מהפינוק הזה.
  בחר עצמות בגודל המתאים לגזע ולהרגלי הלעיסה של הכלב שלך.
  עצמות גדולות וקשות יותר מתאימות יותר לגזעים גדולים יותר עם לסתות חזקות, בעוד שעצמות קטנות ורכות יותר עדיפות לכלבים קטנים יותר. בנוסף, שקול את סוג העצם – עצמות גולמיות הן בדרך כלל בטוחות יותר מאלו המבושלות, מכיוון שהן נוטות פחות להתפצל ולגרום לנזק בעת לעיסה.
 • ניטור ופיקוח: לא משנה באיזו תדירות תבחר לתת לכלב שלך עצם, חשוב לעקוב אחר הרגלי הלעיסה והתנהגותו במהלך תקופה זו.
  פיקוח על הכלב שלך בזמן שהוא לועס עצם מאפשר לך להתערב אם הם מראים סימני מצוקה או אם העצם הופכת לסכנת חנק.
  על ידי שמירה על ערנות וקשובה, אתה יכול להבטיח שהכלב שלך ייהנה מהעצם שלו בבטחה וללא תקלות.

הסכנות הנסתרות: עצמות שעלולות להתפצל ולהוות סיכון

בעת בחירת עצמות עבור הכלב שלך, חשוב להיות מודע לסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לסוגים מסוימים של עצמות. עצמות שעלולות להתפצל בקלות, כמו עצמות מבושלות או עצמות קטנות ושבריריות מדי, מהוות סכנה משמעותית לבריאות הכלב שלך. רסיסים אלה עלולים לגרום לחתכים או דקירות בפה, בגרון או בדרכי העיכול של הכלב שלך, מה שיוביל לפציעות וזיהומים חמורים. כדי להפחית סיכון זה, בחר תמיד בעצמות גולמיות שסבירות נמוכה יותר להתפצל בעת לעיסה.

יתר על כן, סוגים מסוימים של עצמות, כגון עצמות עופות או עצמות T, נוטים יותר להתפצלות מאחרים. עצמות אלו עלולות להישבר לרסיסים חדים שעלולים לגרום לחנק, לחסימות או לפציעות פנימיות אם הכלב שלך נבלע.

חיוני להימנע לחלוטין ממתן עצמות מסוג זה של הכלב שלך, מכיוון שהסכנות הפוטנציאליות עולות בהרבה על כל היתרונות שהם עשויים להציע. במקום זאת, בחר בחלופות בטוחות יותר כמו עצמות מפרקי בקר או עצמות מח גולמיות, אשר נוטות פחות להתפצל ולהוות סיכון לבריאות הכלב שלך.

להזמנת אוכל מומלץ לכלבים >>>

לסיכום

חשוב לזכור שלא כל העצמות נוצרות שוות וחלקן עלולות להוות סיכונים רציניים לבריאות הכלב שלכם. על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות המתוארות בפוסט זה, אתה יכול לקבל החלטות מושכלות שמתעדפות את הבריאות והאושר של חיית המחמד שלך. התייעצו תמיד עם איש מקצוע אם אינכם בטוחים לגבי עצם או צעצוע לעיסה מסוים וזכרו – הבטיחות של הכלב שלכם תמיד נמצאת במקום הראשון.

דילוג לתוכן